жица решетката појас шут детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

жица решетката појас шут детонација машина

Краток опис:

Метална жица мрежа појас тип шут детонација машина е погодна за алуминиум умре-кастинг и легури (автомобилската индустрија, прехранбена, мебел, осветлување, телекомуникации, електрични алати полиња, итн), кислород-пламен сечење делови, леано железо одлеаноци, Леано железо одлеаноци, леано железо одлеаноци, месинг обликувани парчиња.


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Метал Жица Mesh  Belt Тип на шут детонација машина

  Жица Mesh Појас Машини обезбеди висок волумен, ефективни перформанси за сите барања за обработка на метал. Тие ќе се справи со големи умре одлеаноци, автомобилски тркала, црни и обоени одлеаноци, weldments, измислици и многу повеќе. Жица решетката појас системи се исто така дизајниран да се справи со високи температури на делови кои биле третирани топлина.

  Предмет на шут детонација

  • Алуминиум умре-кастинг и легури (автомобилската индустрија, прехранбена, мебел, осветлување, телекомуникации, електрични алати полиња, итн)
  • Кислород пламен сечење делови
  • Леано железо одлеаноци
  • челик притискање на парчиња
  • Месинг обликувани парчиња

  wire mesh shot blasting machine clean parts (18)wire mesh shot blasting machine clean parts (19)wire mesh shot blasting machine clean parts (20)wire mesh shot blasting machine clean parts (21)

  Технички Параметар

  тип QWD60 QWD80 QWD100 QWD120
  Жица 
  ширина (mm)
  600 800 1000 1200
  чистење на
  брзина
  0,5-4 0,5-4 0,5-4 0,5-4
  детонација
  капацитет
  4 * 120 4 * 120 4 * 180 4 * 250

  воведување детали

  Работата парчиња се поставени на подвижни решетката жица со висока отпорност на абење, шут разрушен и над и под во еден премин преку комората за експлозијата.

  забрза напредокот на подвижни решетката метална жица и ротација експлозијата тркало може да се промени преку инвертор. Бројот на високи тркала и инсталираната моќ може да се разликуваат во зависност од моделите.

  Кингдао Antai произведува неколку модели, од помалиот со ширина на премин од 500 мм, до 1.500 mm корисни ширина.

  Утовар и растовар на работа парчиња може да се направи рачно или преку автоматско транспортни системи поставен пред или по, или преку роботи, од мрежа подвижна метална жица.

  Машината е автоматизиран и високо продуктивни.

  Снимен експлозијата машина со континуирана метална жица мрежа транспортер за автоматска обработка на мермер, гранит и производство на производи од цемент, природен камен.

  Работа парчиња се поставени на висока отпорност на абење подвижна метална жица решетката и шут разрушен во еден премин, преку помош на детонација.

  прилагодување на брзината на подвижни и експлозијата тркала се контролира преку инвертор.

  Бројот и позицијата на тркала експлозијата може да се менуваат во зависност од геометријата и на работа парчиња (во некои случаи, тоа се бара само детонација на горната страна, во некои други случаи, исто така, на бочната страна).

  Утовар и растовар на работа парчиња на подвижни може да се направи рачно или преку автоматски стеги.

  Со соодветна регулирана контрола и видот на ударот се користи во удар експлозијата машина, тоа е можно да се произведуваат различни површински завршува за производство на "антички" ефект на мермер и "Буш-hamering" ефект на производи од цемент.

  Our project of wire mesh belt blasting machine

  Wire mesh belt blast machine (8)Wire mesh belt blast machine (9)

  Many type wire mesh conveyor belt shot blasting machines

  wire mesh blet blasting machine (10)wire mesh blet blasting machine (11)wire mesh blet blasting machine (12)

   

   Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме да ни кажете следните Информациите:    

  1) Каков вид на парче ќе се чисти?   

  2) големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимум парче, должина, ширина и висина на минимум парче?)    

  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?  

  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?    

  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка. 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !