роша појас тип шут детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

роша појас тип шут детонација машина

Краток опис:

Кингдао Antai  Tumble/Crawler belt type shot blast machine are suitable for steel, aluminium, brass, zamak, cast iron or bronze parts, Pressed parts in steel or brass, Forged parts, Heat-treated parts, Springs, Various mechanical parts and for deflashing thermoset plastics.


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  роша појас тип шут детонација машина

   

  Кингдао Antai  Tumble/Crawler belt type shot blast machine are designed as an ideal processing solution for steel, aluminium, brass, zamak, cast iron or bronze parts, Pressed parts in steel or brass, Forged parts, Heat-treated parts, Springs, Various mechanical parts and for deflashing thermoset plastics.

  Роша blet шут детонација машина парче (8)

   

  предностите

  1) им овозможува на делови да се падна внатре, обезбедувајќи дури и експлозија на покриеност на сите површини. Појасот е дизајнирана да понуди одлична отпорност на триење, во исто време обезбедување на високо оптоварување капацитети.

  2) прилагодување експлозијата воланот и брзината појас врз основа на видот на материјалите треба да се третира, шут детонација нашите системи се обезбеди со високи перформанси.

  3) Со нивните комбинирани напред / тркалаат движење на материјали, шут детонација машина појас системи обезбеди значителни предности во однос на готовиот изглед и пократко време за обработка.

  4) Се користи со голема брзина конзола центрифугална тип турбина експлозијата тркала, кои високо подобрување на чистење ефект и ефикасност. Сите експлозијата тркала се динамичка рамнотежа провери, што го прави има помалку вибрации и бучава.

  5) Материјал на сечила, абразивни дистрибутер, и контрола на кафезот е висока хром, која може да се користи во текот на 500 часа. Друга опција е Тајван направен специјален материјал ножеви, која има 1000-1600 часа живот.

  6) ремен за сушење има гума материјал и манган челик.

  7) колектор тип пулсот авион торба прашина, ефикасноста на отстранување на прашина е над 99%. Добро за заштита на животната средина. прашина колектор тип А кертриџ може да се контролира концентрацијата на прашина под 50 mg / m3.

  8) Автоматски полнач за масовно континуирано производство поврзани со производствена линија. (Изборен)

  9) Ер цилиндар управувано врата, лесно ракување и добар запечатување.


  Технички Параметар

  точка  единици  Q326  QR3210  15GN  28GN 
  продуктивноста  T / h  0,6-1,2  1.5-2.5  5-6  10-12 
  хранење износ  килограм  200  600  1300  3500 
  Максимална тежина на едно парче  килограм  10  30  230  363 
  Дијаметар на крајот на дискот  mm  Ø650 Ø1000 Ø1092 Ø1245
  ефективни волумен  M 3  0.15  0.3  0.43  0.79 
  Shot-детонација капацитет  Kg / min  100  250  480  700 
  волумен на воздух за dedusting M 3/ h  2200  5000  5300  6500 
  Потрошувачка на енергија  kw  12,6  24,3  49,3  64,5 
  Резиме dimention  mm  3681 * 1650 * 5800  3972 * 2600 * 4768  4597 * 3262 * 5709  5300 * 5432 * 6814 

   Машина за сушење / Роботот / гумени шут детонација машина појас ефикасност чистењеРоша blet шут детонација машина парче (7)

  Машина за сушење / Роботот / гумени шут детонација детали појас машина

  Детонација кабинет внатрешната структура, гумени појас и на крајот на дискот

  Шут детонација машина детонација кабинет (8)DAV

  Детонација кабинет надворешната структура слика

  Детонација Кабинетот Outlook (5)

  Собирач на прашина

  колектор шут детонација машина прашина (4)

  Кофа лифт, сепаратор

  DAV

  Електричен систем за контрола, одржување скала, nameplate

  DAV

  QR3210 шут детонација машина за утовар и истовар уред

  DAV

  Нашите клиенти во посета на нашата фабрика

  Пакистан детонација машина за проверка на клиентите шут (5)Пакистан детонација машина за проверка на клиентите шут (61)DAVПакистан клиенти книга QR3210 (7)

  4sets QR3210 удар машина појас инсталација blasitng машина во Пакистан

  QR3210 инсталација шут детонација машина (14)

  1set QR3210 удар машина појас инсталација blasitng машина во Пакистан

  QR3210 инсталација шут детонација машина (15)

  нашите проекти

  тип Роботот шут детонација машина (7)тип Роботот шут детонација машина (8)

  Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме кажете ни ги следните информации:    

  1) Каков вид на парче ќе се чисти?   

  2) големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимум парче, должина, ширина и висина на минимум парче?)    

  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?  

  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?    

  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !