челични цевки надворешниот и внатрешниот ѕид шут детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

челични цевки надворешниот и внатрешниот ѕид шут детонација машина

Краток опис:

Челик шут детонација цевка машина е широко се користи за метал gridding, челични цевки, нафта, хемиски, електрична енергија, индустрија, челик, градот централно греење, централизирана одводнување и др Тоа е погоден за чистење на внатрешноста / надворешната површина на челични цевки, отстранување на Вага и заварување последна капка, да го покаже боја метал, ја зголеми својата површина сооднос и заварување последна капка, да го покаже боја метал, ја зголеми својата сооднос површина, а со тоа да придонесе за сликарство и обложување. 


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Челични цевки / цевка внатрешен / надворешен  ѕид Shot детонација машина

  Челик шут детонација цевка машина е широко се користи за метал gridding, челични цевки, нафта, хемиски, електрична енергија, индустрија, челик, градот централно греење, централизирана одводнување.

  челични цевки со внатрешен / надворешен ѕид со посебна намена шут детонација машина е погодна за чистење на внатрешноста / надворешната површина на челични цевки, отстранување на лушпи и заварување последна капка, да го покаже боја метал, ја зголеми својата сооднос површина и заварување последна капка, да го покаже боја метал , да се зголеми сооднос површина, а со тоа да придонесе за сликарство и обложување.  

  На челик цевки шут детонација машина користи со голема брзина и експлозијата на штрајк и намалување на површината на работното парче во сува и не-течност медиуми, а се реализира со цел чистење.

  Челични цевки надворешниот ѕид шут детонација машина

  за надворешни / цевка надворешниот шут детонација машина може отстранување на оксид скала, 'рѓа и други дребулии од цевката надворешниот и внатрешниот да се има добар ефект на derusting, да стигнете до национален стандард на SA2-SA3 во СР / TQ414-98. Тоа може да го подобри compresive цврстина и отпорност на површината на цевката и исто така може да имаат сигурен длабочината на абразија шема, па како да се добие силна адхезија на слој на цевката со задоволувачки резултат на антикорозивни и therrmal изолација. Во меѓувреме, брзината на derusting може да се прилагоди како 1-6m / мин во зависност од различните типови. 

  Steel pipe/tube external wall shot blasting machine 3D drawing

  steel pipe shot blasting machine 3D drawing (7)

  steel pipe shot blasting machine 3D drawing (8)

  some pictures for reference when we produced the steel pipe shot blasting machineDAVsteel pipe shot blasting machine produce and delivery (17)steel pipe shot blasting machine produce and delivery (18)

  Steel pipe outer wall shot blasting machine projectssteel pipe external surface shot blasting machine (44)steel pipe external surface shot blasting machine (51)steel pipe external surface shot blasting machine (52)

  Челични цевки Внатрешна  ѕид чистење  песок  детонација машина
  Оваа машина прифаќа хидраулични, електрични главата коло и притисокот на воздухот ронки-детонација пиштол за да се елиминира 'рѓа, оксид слој, заварување згура за внатрешни цевки за да се направи на површината се појави метален сјај, зголемување на површината. Ефикасноста на derusting е 80-150㎡ / h, а на ниво на површината preparetion достигне 2,5-3. Според различни дијаметар, derusting опрема за внатрешна цевки можат да бидат опремени со еден пиштол, двојно-пиштол, четири-gun, шест-пиштол и осум пиштол песок резервоарот. Се користи за опсегот дијаметар: φ48-φ1000.
  Челични цевки Внатрешна Sandblasting машина составена од цевката ротира машина, песок детонација количка, ронки-детонација главата, ронки-проседи машина, ронки рециклирање линија, специјализирана за количка за внатрешна обвивка, ронки за собирање кутија, ронки сепаратор, прашина отстранување систем и оперативен платформа, со многу модели за да изберете.

  steel pipe/tube inner wall sand blasting machine 3D drawing

  internal pipe blasting machine 3D drawing (4)

  Use turbine/blast wheel clean big size steel pipe inner wallsteel pipe internal shot blasting machine (6)

  Use sand blasting machine/pot clean smaller size steel pipe inner wallsteel tube inner wall shot blasting machine (5)pipe inner wall sand blasting machine (9)

  параметар техника

  параметар Чистење големина (мм) Чистење брзина (m / min) функција
  QGW100 50-300 2-10 Надворешниот ѕид на шут детонација машина
  QGW720 159-720 2-6
  QGW1200 219-1016 1-6
  QGW1500 325-1600 1-6
  QGW2800 1016-2800 1-2
  QGN100 50-300 1-4 Внатрешниот ѕид на шут детонација машина
  QGN700 325-720 1-2
  QGN1000 720-1016 1-4
  QGN1500 1016-1500 1-4

     

  предности

  1. Широка примена, лесен за инсталација и употреба.

  2. Кориснички, ги задоволат вашите потреби.

  3. Добра стабилност, ниска стапка на неуспех (техничка зрелост, технички врнежи, квалификувани работници).

  4. Исклучителна изглед (зрели занает).

  5. Големи фабрики, навремена испорака.

  6. строга контрола на квалитетот оддел.

  7. Фабрика директна продажба со конкурентна цена.

  shot 8. Во текот на 28 години детонација машина дизајн искуство.

  9. професионален дизајн тим да ви служи.

  10. Главно електрична систем за контрола adoptsinternational бренд.

  11. CE, ISO9001, ISO14000 сертификат ве уверам нашите квалитет.

  12. машина хранење во оваа линија има многу модели. Оваа линија е погоден за цевки со широк спектар на size.fromФ48 mm до Ф1000mm (внатрешна). од Ф500 mm до Ф2500mm (надворешни).

  13. Целата линија добива низок шум и екипирањето прашина собирање опрема е енергетски ефикасен, исполнување на условот државата за заштита на животната средина.

  14. Тоа е погодно да се обезбеди песок и еднократна додаде песок може да се користи за осамен време.

  15. Едноставен за инсталација и лесен за транспорт и лесен за одржување.

  16. Лесно да работат и едноставно да научат, автоматски да се контролира и сигурен за да се исполни.

   

   Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме да ни кажете следните Информациите:    

  1) Каков вид на парче ќе се чисти?   

  2) големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимум парче, должина, ширина и висина на минимум парче?)    

  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?  

  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?    

  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка. 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !