Песок детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

Песок детонација машина

Краток опис:


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Песок детонација машина

  Технички параметар

  точка

  Технички параметар

  Q26

  Q0250-II

  Q0250-II-LX

  волумен Пот

  260L (0.26 m 3)

  0.67 m 3

  0,8 m 3

  детонација црево

  дијаметар

  ID32, OD48mm

  ID32, OD48mm

  ID32, OD48mm

  Воздушен притисок

  6-7 бар

  6-7 бар

  6-7 бар

  детонација капацитет

  (Kg / hr)

  1800-2200

  1 прскалка

  1800-2200

  1 прскалка

  1800-2200

  2 млазници

  3600-4400

  2 млазници

  3600-4400

  потрошувачка на воздух

  3 m 3/ min

  1 прскалка

  6 m 3/ min

  1 прскалка

  6 m 3/ min

  2 млазници

  12 m 3/ min

  2 млазници

  12 m 3/ min

  должина на цревото

  10 m

  10 m

  10 m

  Димензија (mm)

  Dia 600 x 1350

  1120 x 900 x 1890

  1086 x 812 x 2060

  Тежина

  200 kg

  500 kg

  690 kg

   

  Детали за песок детонација машина

   

  Предностите на Sandblasting

  • Лесен процес: Процесот на песок детонација е прилично лесно. Вие не бараат да се вработи професионалец од вас не знаат какви мерки на претпазливост треба да се преземат.
  • Помалку машини: Овој процес само бара компресор, тенџере детонација и прскалка. Можете да го изберете саканиот мешавина, како на инструменти што се користат за чистење.
  • Широка примена: Постојат многу апликации на песок детонација во секоја област. Што и да биде од типот на индустрија што го поседувате, ќе се бара помош на овој процес за да се ослободи од несаканите депозити.
  • Совршен за чистење: Овој процес може да се користи за секој материјал за целите на чистење. Песок детонација дури и може да се користи за деликатни материјали, но мора да имаат соодветно знаење на видот на материјалите што се користат во тенџере експлозијата.

  Sandblasting се точни за Бојата Отстранување?

  Освен чистење, sandblasting може да се користи за отстранување на боја. Ако не сакате да го пребојува вашата структура, тогаш ќе мора да се ослободи од старата боја и може да се направи преку процесот на sandblasting.

   

  филтер за воздух / purufuer и термометар

  Има температура филтер контролер (4)

   

  детонација цревоDAV

   

   

  Детонација gun / прскалкаDAV

   

  облека безбедност, шлем Заштитна костум и шлем (4)

   

  Песок детонација машина резервни делови, прстен, рампаSandblasting тенџере резервни делови (5)

   

  Песок детонација машина вентиливентили и сепаратор (6)

   

  испорака детонација машина песокиспорака песок детонација садот (19)DAV

  DAV

   

  проекти детонација машина песок

  Q26 портокал песок детонација машина (13)Q26 сино песок детонација машина (9)Q26 зелен песок детонација машина (35)Голема машина капацитет песок детонација (12)DAVпесок експлозијата машина (14)

   

   Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме да ни кажете следните Информациите:    

  1) Каков вид на парче ќе се чисти?   

  2) големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимум парче, должина, ширина и висина на минимум парче?)    

  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?  

  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?    

  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !