ротациони маса шут детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

ротациони маса шут детонација машина

Краток опис:

Ротациони маса Тип на шут детонација машини се користи за чистење на поголема работа парчиња или структурни парчиња во различни форми и големини. Таа е погодна за црни и обоени одлеаноци, ковање, Леене и симетрични компоненти, како на пример запчаници, мотор дискови, шахти, умира и турбини.


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ротациони маса  Тип на шут детонација машина

  Ротациони маса  Тип на шут детонација машинаи  се дизајнирани и изградени како целосно интегрирани системи и користи за чистење на поголема работа парчиња или структурни парчиња во различни форми и големини. Тие обезбедуваат евтино решение за црни и обоени одлеаноци, ковање, Леене и многу повеќе. Идеален за третман на симетрични компоненти, како на пример запчаници, мотор дискови, шахти, умира и турбини.

  Технички Параметар

  точка Q35 Плочата снимен експлозијата машина Q36 Плочата снимен експлозијата машина
  Q3512 Q3525 Q365c Q3610 Q3620
  Големина на парче mm 600 * 250
  * 250
  1000 * 500
  * 250
  2500 * 1300 2500 * 1500
  * 280
  4000 * 3000 * 700
  Макс тежина на парче килограм 400 1000 5000 10000 20000
  Капацитет на шут детонација kg / min 200 2 * 250 2 * 250 4 * 250 4 * 250
  Носивост од дигалка t / h 15 30 40 60 75
  Одделување на капацитетот на сепаратор t / h 350 150 40 60 75
  вентилација капацитет m³ / h 2400 6200 13200 240000 21000
  Power (не вклучуваат прашина колектор) kw 17,3 35,2 39,2 188,45 185,25
  Резиме димензија на шут детонација машина mm 1500 * 3450
  * 3780
  2200 * 3500
  * 4300
  9000 * 4200
  * 9290
  14900 * 500 * 8700 16900 * 6540 * 10020

   

  Вовед и предности

  Шут детонација систем со носивост до 2000 кг

  нашите ротациони маса шут детонација системи може да се прилагоди со магнетни сепаратори, кои се корисни за операции desanding

  Со нашите ротациони маса експлозијата машина, имаме развиено систем кој експлоатира нови технологии за да им понуди на врвот перформанси со ниска машина оперативни трошоци.

  Достапна во варијанти се разликуваат во дијаметар и носивост, ротациони маса експлозијата машини овозможи површини да бидат изложени подеднакво на дејството на тркала експлозијата, обезбедување на најдобри можни резултати во смисла на изглед и изработка.

  Машина со ротациони маса многу едноставен и евтин.

  Парчињата се ставени на маса, која ротира, се изложуваат сите површини на протокот на ударот.

  Тоа е на располагање во многу верзии според инсталираната моќ на тркалата, а дијаметарот на табелата.

  Некои машини се опремени со Интеграл автоматски колектори прашина.

  Q3525 Rotary table shot blasting machine project

  DAVDAVDAV

  Rotary table shot blasting machine delivery

  Rotary table blast machine delivery (3)

  Many kinds of rotary table shot blasting machine

  Rotary table blast machine (11)Rotary table blast machine (12)Rotary table blast machine (13)

   Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме да ни кажете следните Информациите:    

  1) Каков вид на парче ќе се чисти?   

  2) големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимум парче, должина, ширина и висина на минимум парче?)    

  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?  

  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?    

  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !