ролери подвижни шут детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

ролери подвижни шут детонација машина

Краток опис:

Кингдао Antai Q69 серија ролери подвижни експлозијата машини  се погодни за отстранување на рѓа од челик плоча / лим, челичен профил / светло / делови (H-зрак, I зрак, C-зрак), челични цевки / цевки и челик структурни кадрирање, мостови, деформирани челик бар итн


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ролери Транспортни шут детонација машина

  Кингдао Antai ролери подвижни експлозијата машини  се дизајнирани како оптимално решение за челик плоча / лим, / светло / делови челичен профил (H-зрак, I зрак, C-зрак), челични цевки / цевки и челик структурни кадрирање обработка, деформира челик бар итн, со остатоци од абразивно дејство на ударот е ракува преку дува и четкање систем кој обезбедува секој последната трага е отстранета.

  Со совети од нашите дизајнери, може да се одлучи за да додадете  систем детонација ролери подвижни удар  за автоматско вашиот линии третман, вклучувајќи загревање, слика / слој и добиточна храна и пренос на опрема.

  Во дополнение на стандардната верзија на експлозијата машина ролери подвижни Кингдао Antai  ги произведе  нестандардни модел , специјално дизајниран за детали парче на потрошувачите.

  Предмет на шут детонација

  Мембранска пумпа за
  отстранување на оксид и заварување остатокот
  Подготовка на површината на следните третман на сликарството, пластифицирање, enameling, метализацијата третмани, итн
  Подготовка на површината на следните обработка

  Технички Параметар

  точка QAT6910 QAT6912 QAT6915 QAT6920 QAT6925 QAT6930 QAT6940
  Ефикасно чистење Широчина (мм) 1000 1200 1500 2000 2500 3000 4000
  Големина на влез (мм) 1000 * 260 1200 * 400 1500 * 400 2000 година ДО 400 2500 * 800 3000 * 800 4000 * 400
  Должина (mm) 1200-12000 1200-12000 1200-12000 1200-12000 3000-12000 2400-12000 4500-18000
  Ролери пренесување на брзина (m / min) 0,5-4 0,5-4 0,5-5 0,5-4 0,5-4,5 0,5-4 2-8
  Дебелина (mm) 4-60 4-60 4-60 4-60 4-60 4-110 4,5-100
  Експлозијата капацитет (kg / min) 4 * 250 4 * 250 4 * 250 4 * 250 6 * 250 6 * 360 8 * 360
  Почетен капацитет (kg) 4000 4000 4000 4500 4500 8000 11000
  Висина на тркалање четка (mm) Не 200 350 450 600 850 900
  Вентилација капацитет (m 3/ h) 12000 17560 19000 19550 27758 28050 38000
  Вкупна моќност (kW) 78 78,3 113.5 156,6 224,55 204,8 293,6

  Шут детонација машина ефикасност чистење на површини

  shot ефикасност чистење детонација машина

   

  чистење челик површина шут детонација машина

  челик шут детонација машина

   

  Структурни челик заварување површината рамка чистење шут детонација машина

  Структурните челик шут детонација машина

   

  H / I зрак / профил чистење челик површина шут детонација машина

  H-зракот челик шут детонација машина

   

  C / канал зрак / профил чистење челик површина шут детонација машина

  C-зрак челик шут детонација машина

   

  Агол на зрак / профил челик и други чистење профилот челик површина шут детонација машина

  Профил челик шут детонација машина

   

  Носачи и голем шут чистење структурни површина кадрирање детонација машина

  чистење носачи површина шут детонација машина

   

  Деформирани челик бар, Д-бар, бар челик круг, квадрат бар, рамни бар, челик чистење цевки површина шут детонација машина

  Деформирани челик бар шут детонација машина

  Нашите инженер инсталирани на машината во Колумбија

  ролери подвижни тип шут детонација машина (2)

   

  Нашите инженери инсталирани на машината во Бангладеш

  ролери подвижни тип шут детонација машина (1)

   

  Нашите инженери инсталирани на машината во Русија

  ролери подвижни тип шут детонација машина (3)

   

  Извезуваат шут детонација машина во Австралија ролери подвижни тип шут детонација машина (4)

   

  Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме кажете ни ги следните информации: 
  1) Каков вид на парче ќе се чисти?
  2) Големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимална парче, должина, ширина и висина од минимум парче?)
  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?
  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?
  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !