монорелса подвижна шут детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

монорелса шут детонација машина подвижна

Краток опис:

Кингдао Antai  Monorail conveyor (hanging chain) shot blasting machine is suitable for die castings,  iron castings, steel casting, alloy, forging and stamping workpiece, structural steel works,  structural steel works cleaning, high output and in-line production and painting installations.


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Монорелса шут детонација машина

  Кингдао Antai  Monorail conveyor (hanging chain) shot blasting machine is suitable for  iron castings, steel casting, forging and stamping workpiece cleaning, particularly suitable for forging, casting workpiece cleaning, to remove the adhering sand, rust, scale, dirt of workpiece surface, make the workpiece presents clean surface, eliminate the internal stress of workpiece, improve the fatigue resistance, increase the workpiece painting adhesion, and eventually to improve workpiece surface and inner quality.As a rule, overhead rail shot blasting machine is offered either for batch and continuous processing.

   

  Тоа е особено препорачливо за висока моќност и во линија за производство и сликарство инсталации.

  Тоа е, исто така, е особено погоден за третман на:

  1) алуминиум умре-лимови и неговите легури

  2) Леење на црни и обоени метали (со примена на специјални уреди како што се магнетни сепаратори, вибрира екрани, итн)

  3) структурни челик дела

  4) запчаници, за производство на топлина третман

   

  Оператори се вчита на работното парче во предниот дел на пневматски врата, и кука подвижни транспорт работното парче во детонација комора. механизам на ротација прави кука ротираат во комората за детонација.

  На јадицата исто така може да се движат напред и назад во chamber.Two поставува на високи турбини ќе даде темелно детонација на работното парче. По детонација, подвижна кука превезува кука од комората од другите пневматски врата и се движи кон следниот чекор. Тоа е континуиран процес на работа, и може да се поврзе целата производна линија или да се користат одделно. 

   

  Функција
  А. Лиење чистење површини и да се зајакне 

  Дебел челик површина 'рѓа отстранување Б. 

  C. Саладин контрола, може да се постигне автоматско работење 

  Д. Deburring, deflashing Козметичка завршувањето 

  Е. Кога производство бара диктат серија за обработка на 

  F. мали и средни големина одлеаноци, измислици и топлина третираат делови 

  Г. Погодно за неповолното влијание на долги и тенки, тенкоѕидни делови чистење 

   

  Технички Параметар

  точка AT383 AT384 AT385 AT483 AT485 AT4810 AT583 AT5810
  Максимална тежина на работното парче (кг) 250 400 500 300 500 800 300 1000
  Големина на работното парче (мм) Φ500 * 1000 Φ700 * 1200 Φ700 * 1500 Φ700 * 1500 Φ1000 * 1400 Φ1200 * 1700 Φ700 * 2400 Φ1000 * 1500 Φ750 * 2400
  Детонација капацитет (kg / min) 4 * 250 6 * 250 5 * 250 2 * 250 3 * 250 6 * 360 4 * 250 6 * 360
  Продуктивноста (кука / h) 50,65,38,49 70,80 75 10 10 10 30-60 50
  Брзина на виси синџир (m / min) 0.5,0.65 0.8,0.93 0.65 2.44 7.34 2.44 фреквентен изменувач  
  Одалеченост од виси синџир (мм) 600800 800 800 2560 2560 2560 1000  
  Вкупно вентилација капацитет (m 3/ h) 18000 26500 23700 6000 10000 25000 18000 25000
  Моќ (без dedusting) 75,3 122,6 106,75 38.75 58,43 85 127,25 160
  Генерално dimesion (мм) 6000 * 2800 * 4200 6000 * 3200 * 4600 7000 * 3600 * 4000 8450 * 5350 * 5003 12235 * 5410 * 9411 4500 * 5350 * 5003 18000 * 5960 * 6440 17700 * 9615 * 10000
  Машина тежина (kg) 7500 8200 8800 11150 18365 11300 32000 32500

  Некои надземни монорелса шут детонација машина слики за вашиот референца,

  тоа е во нашата фабрика.

  1. минирање кабинет ние ги користиме дебелина 10mm топло валани челични плочи, оценка е висока содржина на Mn Mn13.

  2. полиуретанска заштита на одбор се инсталира во детонација кабинет голема врата, убава и анти-бучава

  3. Во запечатување кабинет, го имаат 3 ниво.

  4. Ние имаме еден вид на пневматски врата.

  про-камери

   

  SDR

   

  виси детонација машина

  shot виси синџир детонација машина (13)

   

  виси синџир шут детонација машина

  shot виси синџир детонација машина (12)

  виси тип синџир снимен експлозијата машина

  shot виси синџир детонација машина (11)shot виси синџир детонација машина (10)shot виси синџир детонација машина (9)shot виси синџир детонација машина (8)DAVshot виси синџир детонација машина (6)shot виси синџир детонација машина (5)DAVудар Виси синџирот детонација Машина (1)Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме кажете ни ги следните информации:    

  1) Каков вид на парче ќе се чисти?   

  2) големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимум парче, должина, ширина и висина на минимум парче?)    

  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?  

  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?    

  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка. 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !