кука тип шут детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

тип кука шут детонација машина

Краток опис:

Кингдао Antai  кука (фабрика закачалката) тип снимен детонација машина е главно се користи за  помали машини, како на пример, алуминиум умре-кастинг, магнезиум одлеаноци, мали челик измислици, венчиња / тркала, запчаници и технолошки третмани.  Medium/Large machines, such as, forges, foundries, steel structures, gears, heat treatments, electric transformers etc.


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Кука Тип на шут детонација машина

  Кингдао Antai  кука (фабрика закачалката) тип снимен детонација машина е главно се користи за помали машини: алуминиум умре-кастинг, магнезиум одлеаноци, мали челик измислици, венчиња / тркала, запчаници и технолошки третмани. Средни / големи машини: ковачниците, леарници, челични конструкции, запчаници, термичка обработка, електрични трансформатори и др

  Кингдао Antai  кука (фабрика закачалката) тип снимен детонација машина  се дизајнирани за да се исчисти делови виси од надземни подвижни и се користи за обработка за одливки или големи делови кои не можат да се на ниско ниво. Ние нудиме различни дизајни вклучувајќи проток, Y-песна, континуирана или во-линија експлозијата дизајни. Некои од предностите на нашите дизајни вклучуваат: ниска соба главата е потребно, ниска почетна инвестиција, заврши експлозијата покриеност без оштетување на делови.

  Кингдао Antai  кука (фабрика закачалката) тип снимен детонација машина  се инсталации со оперативна флексибилност, погодна за многу видови на работа. Опсегот на машини е многу широк, па тоа е лесно да се идентификуваат повеќето соодветна машина за некоја потреба. Функционирањето принцип е еден од виси на работа-парчиња (поединечно или колективно). Работи на јадицата и се врти во внатрешноста на машината изложување на сите на површината на работа парчиња на абразивни акција од тркалата, поставен на страната на комората за експлозијата.

  Покрај големината на експлозијата комора на шут, функцијата на овие машини е оптоварување на куки.

   

  Технички Параметар  :

  модел

  Големина на работното парче се чистат

  Носивост

  Тркала фрли капацитет

  вентилација капацитет

  моќност на мотор

  димензии преглед

   

  mm

  килограм

  Kg / min

  M 3/ h

  kw

  mm

  QAT376

  Ø600 * 1100

  500

  2 * 120

  5000

  19

  4429 * 2850 * 3443

  QAT378

  Ø800 * 1500

  1000

  2 * 200

  8000

  32,5

  4325 * 2660 * 5009

  QAT3710

  Ø900 * 1600

  1000

  2 * 250

  9000

  36,55

  5047 * 3850 * 5156

  QDAT3710

  Ø900 * 1600

  1000

  2 * 250

  9000

  39,65

  5844 * 2742 * 5716

  QAT3720

  Ø1400 * 2300

  2000

  3 * 250

  15000

  61,27

  6110 * 3599 * 7842

  QAT3730

  Ø1600 * 2300

  3000

  3 * 250

  15000

  64,4

  7085 * 4650 * 8652

  QAT3750

  Ø1800 * 2500

  5000

  4 * 250

  18000

  78,4

  7062 * 5460 * 8652

  QAT3780

  Ø2000 * 3000

  8000

  4 * 250

  20000

  81,5

  8050 * 6400 * 8526

   

  3D цртеж од типот кука шут детонација машина

  тип кука шут детонација машина 3D цртеж (7)

   

  Детонација детали кабинет

  Детонација комора топла зона користи 10mm дебелина топло валани челик  Mn13 одделение ,други зона заштитни употреба лагер 8мм градус дебелина 65Mn челик. Кастинг ореви фиксна лагер.

  Кука тип шут детонација машина детали (12)Кука тип шут детонација машина детали (11)

   

  Резервни делови за шут детонација машина

  Имаме долга соработка додатоци фабрика, евтина цена, брза испорака време, со добар квалитет.

  шут детонација машина резервни делови (9)шут детонација машина резервни делови (8)

   

  На ефикасноста на чистењето од типот кука шут детонација машина

  Кука детонација ефикасност машина за чистење (5)

   

  Секој метални делови може да се чистење од типот кука шут детонација машина

  Како на пример, фалсификување делови, кастинг делови, носачи, бандажи, тркала и др

  Кука детонација машина за чистење делови (27)Кука детонација машина за чистење делови (26)Кука детонација машина за чистење делови (25)Кука детонација машина за чистење делови (24)

   

  Испорака од типот кука шут детонација машина

  испорака детонација машина тип кука шут (5)

   

  Нашата фабрика проекти од типот кука шут детонација машина

  Имаме извезуваат нашите шут детонација машина повеќе од 30 земји, како на пример, Русија, Индонезија, Австралија, Индија и др

  Ако ја посетите нашата фабрика, можете да проверите на машина во нашата фабрика и клиенти во близина на нашата фабрика.

  Закачалката детонација машина проекти (8)Закачалката детонација машина проекти (7)

   

  Ако на машината не е погодна за вашиот парче, ве молиме кажете ни ги следните информации:    

  1) Каков вид на парче ќе се чисти?   

  2) големината на делови во обработка (должина, ширина и висина на максимум парче, должина, ширина и висина на минимум парче?)    

  3) Колку тежината на максималната и минималната парче?  

  4) Ве молиме кажете ни вашата ефикасност чистење барање?    

  Во зависност од вашите infomation, најпогодни машини ќе бидат наменети за вашиот делови во обработка. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !