Обеспрашена детонација машина - Кина Кингдао Antai тешката индустрија
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

Обеспрашена детонација машина

Краток опис:

обеспрашена детонација машина се користи за секоја поднесена во светот, како што се, automative, морска, Reginery, флота возила, отстранување на графити, удар Отстранување, тешка опрема, чистење површини, боени, префрлани, Вуд реставрација, азбест Abaement.


 • Набавка Способност: 300 комплети годишно
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Испорака пристаниште: Кингдао пристаниште, Кина
 • Време на испорака: Во рок од 30working дена
 • Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Обеспрашена детонација машина

  Примена на производот

  Нашите обеспрашена детонација машини се главно дизајнирани и интегриран со широк спектар на дизни, влажни додатоци експлозијата, внатрешно чистење цевки уреди, без прашина детонација глави, абразивни уред за контрола.

  обеспрашена детонација машина се користи за секоја поднесена во светот, како што се, automative, морска, Reginery, флота возила, отстранување на графити, удар Отстранување, тешка опрема, чистење површини, боени, префрлани, Вуд реставрација, азбест Abaement.

  Обеспрашена детонација препознава потребите на индустријата и нашите машини нудат сите карактеристики кои професионална употреба бара. Сите машини се опремени со добро дизајнирани и докажани едно парче далечински управувач мртовец прекинувач и придушувач со што значително намалување на трошоците на трудот, подобрување на ефикасноста на абразивни, перформанси и безбедност.

  Машините се конструирани за максимален работен притисок 150 ПСИ. пневматски абразивни вентил за контрола на далечинскиот управувач може да се постигне на операторите да се спречи или да се започне.

  Обеспрашена детонација користат поднесе

   

  Технички параметар

  (1). експлозија на резервоарот

  Технички Paramete

  DB150

  DB225

  DB500

  DB800

  DB1500

  DB3000

  детонација режим

  воздух авион

  воздух авион

  воздух авион

  воздух авион

  воздух авион

  воздух авион

  капацитет

  0.028m³

  1cubic нога

  0.057m³

  2cubic нога

  0.14m³

  5cubic нога

  0.23m³

  8cubic нога

  0.42m³

  15cubic нога

  0.85m³

  30cubic нога

  време експлозијата

  ~ 15min

  ~ 30min

  ~ 60 мин

  ~ 90 мин

  ~ 2-3 часа

  ~ 4-6 часа

  компресор

  60 + CFM

  185 + CFM

  185 + CFM

  185 + CFM

  375 + CFM

  375 + CFM

  Должина (H / W / D)

  1219/508 / 559mm

  48 W "H * 20" * 22 "D

  1397/686 / 864mm

  55 W "H * 27" * 34 "D

  1372/864 / 1016mm              

  54 W "H * 34" * 40 "D

  1600/864 / 1016mm

  63 W "H * 34" * 40 "D

  1930/1219 / 1168mm

  76 W "H * 48" * 46 "D

  2490/1219 / 1168mm

  98 W "H * 48" * 46 "D

  Тежина

  72 kg 

  158lbs

  120 kg 

  263lbs

  167 kg 

  368lbs

  194 kg

  427lbs

  380 kg

  838lbs

  544kg

  1200lbs

  Работен притисок

  30-150 ПСИ

  30-150 ПСИ

  30-150 ПСИ

  30-150 ПСИ

  30-150 ПСИ

  30-150 PS

  Детонација должина црево

  15 милиони

  15 милиони

  15 милиони

  15 милиони

  30 милиони

  30 милиони

  млазница Диа

  Φ10mm

  Φ10mm

  Φ10mm

  Φ10mm

  Φ10mm

  Φ10mm

  обеспрашена воведување детонација (6)

  (2). Услов за воздух компресор

  4-10 бар, 60-3755 CFM, 30-150 ПСИ, 0,2-1,0 Mpa

  (3). вклучува

  А експлозијата црево (Внатрешен дијаметар е 32mm)

  активатор вентил Б. Deadman

  C. Волфрамкарбид млазник (дијаметар е 10mm)

  Д. Пополнете инка

  Е. Доживотна гаранција за експлозијата тенџере

  DAVDAVОбеспрашена детонација делови (11)

  (4). Консумативи

  тип

  вода

  абразивни

  'Рѓа инхибитор

  DB150

  5gal (19L)

  £ 50 (22.68kg)

  7oz (207g)

  DB225

  10gal (38L)

  100lbs (45.36kg)

  14oz (414g)

  DB500

  20gal (76L)

  200lbs (90.72kg)

  28oz (828g)

  DB800

  30gal (114L)

  300lbs (136.08kg)

  42oz (1242g)

  DB1500

  75gal (284L)

  750lbs (340.2kg)

  105oz (3105g)

  DB3000

  150gal (568L)

  1500lbs (680.4kg)

  1.5gal (5.68L)

   

  главни карактеристики

  Изглед на површината 1. Висок квалитет

  2.Висока ефикасност продуктивноста

  3.Ниска цена

  4.Environmental пријателски

  5.Lower абразивни потрошувачка

  6.Safe, не предизвикувајќи

  контаминација 7.Less

  8.Not потребни за да се запре во близина работни места.

  9.Removes скала за боја подготвена површина.

  10. Бара само паркинг простор

  11. Не го искриват метал

  12. Остава буквар подготвени површина

  13. Лесно да се исчисти

  14. спречува 'рѓа за 72 часа

  Процесот на обеспрашена детонација машина сликарство

  DAV

   

  Обеспрашена ефикасност чистење на површината на детонација машина

  Dustlee на минирање ефикасноста на чистењето (8)  DAV

   

  детонација испорака процес обеспрашена

  DAVОбеспрашена испорака детонација (8)

   

  На обеспрашена детонација машина детали слики - DB150 & DB225 & DB500 & DB800

  DAVDB150 DB225 обеспрашена детонација (33)DAV

   

  клиенти во Австралија во посета на нашата фабрика, провери обеспрашена Blaster

  Обеспрашена Blaster-Австралија клиент посети нашата фабрика (5)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !